• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن: وقتی صحبت از بهداشت و پاکیزگی خانه باشد، جاروبرقی حرف اول را می زند. این وسیله مهم، برای پاکیزگی انواع سطوح مانند: فرش و موکت، سطوح بدون موکت و وسایل خانه کاربرد دارد. امروزه شرکت ها و کمپانی های تولیدکننده لوازم خانگی، انواع جاروبرقی ها را متناسب با نیاز مصرف کنندگان، تولید و عرضه می کنند.

یکی از دسته بندی های رایج جاروبرقی، تقسیم آن ها به دو گروه مخزن دار و بدون مخزن است. اینکه مشتریان کدام یک از این دو نوع را ترجیح می دهند، به جمعیت خانواده و نیازهایشان بستگی دارد. علاوه بر آن، نمی توان هزینه های خرید جاروبرقی را نادیده گرفت. به همین دلیل، با خرید از بانه، می توانید خریدی به صرفه را تجربه کنید.

FC8296 6 | بانه ویترین مرجع تخصصی لوازم خانگی

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

در راستای خرید جاروبرقی، شاید این سوال ها برای شما پیش بیایند؛ هر یک از جاروبرقی های مخزن دار و بدون مخزن چه ویژگی هایی دارند؟ مزایای هر یک از این جاروبرقی ها چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

فناوری جاروبرقی مخزن دار یا کیسه ای، برای دهه های طولانی وجود داشته است. داخل بدنه این نوع از جاروبرقی ها، کیسه هایی برای جمع آوری زباله قرار می گیرند. با هر بار استفاده، موتور جاروبرقی، گرد و غبار و آلودگی را به داخل کیسه می کشد. این کیسه ها نیازمند تعویض هستند که کار مشکلی نیست. البته این امکان وجود دارد که به دلیل دیده نشدن کیسه زباله، فراموش کنید آن را دور بیاندازید. پر شدن کیسه جاروبرقی مکش را کاهش می دهد، به همین علت، تعویض منظم آن اهمیت بالایی دارد.

بررسی ویژگی ها و مزایای جاروبرقی با مخزن یا بدون آن

ویژگی های جاروبرقی مخزن دار

جاروبرقی های مخزندار، به عنوان یک نوع سنتی از جاروبرقی ها، همچنان پرطرفدار هستند. آن ها ویژگی های مخصوصی دارند که باعث تمایزشان از دیگر انواع جاروبرقی می شوند. در ادامه، به برخی از این ویژگی ها اشاره شده است:

 • ظرفیت بالا: جاروبرقی های کیسه ای، قابلیت نگهداری حجم بیشتری از گرد و غبار و زباله را دارند. البته بهتر است پس از پر شدن دو سوم از ظرفیت مخزن، آن را تعویض کنید تا قدرت مکش جاروبرقی، کاهش پیدا نکند.
 • آلودگی کم: تعویض کیسه های جاروبرقی، ساده و بهداشتی است. نیازی نیست نگران تماس با غبار و آلودگی باشید. شما می توانید بدون پراکنده شدن آلودگی ها، مخزن های قدیمی را دور بریزید.
 • سطح صدای پایین: جاروبرقی  مخزندار، سطح صدای پایین تری نسبت به دیگر انواع جاروبرقی ها دارند.
 • مناسب برای گروه های حساس و دارای آلرژی: یکی از چالش هایی که برخی افراد با آن رو به رو هستند، آلرژی است. کیسه در جاروبرقی  مخزندار، گرد و غبار را در خود محبوس می کند. به همین علت، این جاروبرقی  ها، گزینه مناسب تری برای افراد دارای آلرژی به حساب می آیند.

قیمت جاروبرقی فاکر در بانه

 • عدم نیاز به تمیز کردن فیلتر: از آنجا که فیلترها، در خود کیسه ها قرار دارند، نیازی به تمیز کردن آن ها نیست. کیسه را خارج کرده و به سادگی آن را دور بیاندازید.
 • تعمیر و نگهداری بدون دردسر: همان طور که اشاره شد، کیسه های جاروبرقی های مخزندار، گنجایش بیشتری دارند. همچنین نیازی به تمیز کردن فیلترها نیست. به همین دلیل، نگهداری آن ها بسیار آسان خواهد بود و به تعمیر کمتری احتیاج دارند.

 

بررسی ویژگی ها و مزایای جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

بررسی جاروبرقی های بدون مخزن

پس از مدل های مخزندار، نسل جدیدی از جاروبرقی ها وارد بازار شدند که به جاروبرقی های بدون مخزن شهرت یافتند. در مدل بدون مخزن، از کیسه استفاده نمی شود؛ بلکه یک ظرف یا به اصطلاح فنجان، روی بدنه قرار دارد. با حرکت موتور، گرد و غبار وارد این ظرف می شود. ظرف جاروبرقی های بدون مخزنها، شفاف بوده و قابلیت جدا شدن از بدنه را دارد. شما باید با هر بار پر شدن فنجان، نسبت به تخلیه آن اقدام کنید.

مزایای جاروبرقی های بدون مخزن موجب می شود که بسیاری از مشتریان، برای خرید آن ترغیب شوند. از ویژگی های مدل های بدون مخزن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش هزینه ها: جاروبرقی های بدون مخزن کیسه زباله ندارند. به همین علت نیازی به تعویض مداوم آن نیست. این امر، باعث کاهش هزینه های خرید کیسه زباله خواهد شد.

خرید جاروبرقی

 • مصرف انرژی کمتر: به طور کلی، این نوع از جاروبرقی ها انرژی کمتری مصرف می کنند. با پر شدن فنجان، قدرت مکش کاهش پیدا نمی کند. در نتیجه، موتور برای مکش، به مصرف انرژی بیشتر نیاز نخواهد داشت.
 • عدم فراموشی تخلیه زباله: مدل های بدون مخزن، دارای ظرف های شفاف هستند. به همین دلیل، دیگر لازم نیست نگران فراموش کردن تخلیه زباله ها باشید. ظرف های روی بدنه، نمای واضحی از آنچه درون خود دارند، به شما نشان می دهند.
 • بازیابی وسایل ارزشمند: همان طور که می دانید، ظرف های جاروبرقی های بدون مخزن، به سادگی قابل جدا شدن هستند. این ویژگی باعث می شود بتوانید وسایل ارزشمندی که به طور ناخواسته وارد جاروبرقی شده اند را بازگردانید.
 • سازگاری با محیط زیست: عدم استفاده از کیسه زباله موجب می شود جاروبرقی های بدون مخزن با محیط زیست سازگار باشند. نیازی نیست نگران استفاده از کیسه هایی باشید که به راحتی در طبیعت تجزیه نمی شوند. همچنین فیلتر مدل های بدون مخزن، می تواند پس از شستن، دوباره استفاده شود.

ویژگی ها و قابلیت های جاروبرقی بدون مخزن

 جاروبرقی مخزن دار یا بدون مخزن: کدام یک مناسب تر است؟

اینکه شما قصد خرید کدام یک از انواع جاروبرقی را دارید، کاملا به نیازها و خواسته های شما بستگی دارد. در رابطه با این انتخاب، بهتر است به برخی نکات توجه کنید. در نظر داشتن ویژگی های هر یک از جاروبرقی های مخزندار و بدون  آن را فراموش نکنید. علاوه بر مزایای آن ها، دیگر موارد را نیز، درنظر داشته باشید.

اگر نمی خواهید با گرد و غبار تماس مستقیم داشته باشید، جاروبرقی های مخزن‎دار به طور قطع، انتخاب بهتری خواهند بود؛ اما اگر محافظت از طبیعت را اولویت خود قرار داده اید، جاروبرقی های بدون مخزن را به شما توصیه می کنیم. البته یک نکته قابل توجه، در رابطه با مدل های بدون مخزن وجود دارد. ظرف های این نوع از جاروبرقی ها، استحکام بالایی دارند؛ اما در مقابل ضربه های محکم، ممکن است دچار آسیب دیدگی یا حتی شکستگی شوند.

قیمت جاروبرقی در بانه

جاروبرقی های بدون مخزن، نسبت به نوع مخزندار ظرفیت کمتری دارند. اگر به دنبال یک جاروبرقی با گنجایش بیشتر هستید، مدل های مخزندار، مناسب تر هستند. علاوه بر این، جاروبرقی های مخزندار، آلودگی کمتری دارند و برای افراد دارای آلرژی و مشکلات ریوی، مطلوب تر خواهند بود.

مقایسه جاروبرقی های مخزن دار و بدون مخزن

جاروبرقی، یکی از وسایلی است که شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی، آن را متناسب با نیازها و خواسته های مختلف، تولید و ارائه می کنند. هر یک از مدل های مخزندار و بدون آن، دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. با توجه به این مزایا و سازگاری آن ها با خواسته های شما، نتایج مطلوب تری را دریافت خواهید کرد. البته اینکه لوازم خانگی خود را از کجا تهیه می کنید، به همین اندازه مهم است.

با خرید از بانه، می توانید هزینه های خود را در خریداری لوازم خانگی مدیریت کنید. سایت بانه ویترین، مفتخر است که با برخورداری از کارشناسان مجرب، بهترین خدمات را در زمینه خرید لوازم خانگی به مصرف کنندگان ارائه دهد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک
11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک

امروزه، جاروبرقی های رباتیک جایگزین انواع دیگر جاروبرقی ها شده اند. جاروبرقی های رباتیک به صورت هوشمندانه طراحی شده اند. این نوع جاروبرقی ها دارای عملکرد بهتری هستند؛ بنابراین، اگر به فکر خرید جاروبرقی پیشرفته و هوشمند هستید، به شما خرید جاروهای رباتیک را پیشنهاد...

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟
مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده: در گذشته ای نه چندان دور، افراد برای نظافت منزل خود از جارو و خاک انداز استفاده می کردند؛ اما ورود جارو برقی به زندگی امروزی، نظافت را به کاری ساده و آسان تبدیل کرد. جارو برقی می تواند...

جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   
جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   

تفاوت جاروبرقی با سیم و بدون سیم: جاروبرقی، وسیله ای است که برای هر خانه ای ضروری و کاربردی است. اگر قصد خرید جاروبرقی خوبی را دارید، باید با انواع جاروبرقی بیشتر آشنا شوید. برندهای مختلفی جاروبرقی ها را در مدل های متنوعِ با سیم...

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟
مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس: جاروبرقی وسیله‌ای است که در تمیز کردن خانه بسیار نقش موثری دارد. این وسیله برقی اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند کار نظافت و تمیز کردن منزل را برایتان راحت سازد. با توجه به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در عرصه تولید...

معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022
معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022

خریدارانی که خواستار بهترین و لاکچری‌ترین‌ها هستند. معمولا بهترین محصولات را انتخاب کرده و از بابت پرداخت هزینه مشکلی ندارند، در این بین برخی از برند ها بیشتر در میان انها محبوبیت دارند، در این مقاله به بررسی گران ترین مدل های جاروبرقی بوش در...

اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش
اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش

اجزا جاروبرقی بوش شامل چه مواردی می‌شوند؟ اهمیت اجزا بوش در فرایند جاروکشی محیط چقدر است؟ هر یک از محصولاتی که طراحی و تولید می‌شوند از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارد و تمامی...

نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش
نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش

نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش چگونه است؟ همه خریداران می‌توانند اصل بودن جاروبرقی بوش را تشخیص دهند؟ چه نکاتی برای تشخیص اصل بودن جاروبرقی وجود دارد؟ اهمیت تمیزی باعث شده جایگاه جاروبرقی در زندگی خریداران مشخص باشد از این رو آن‌ها به دنبال محصولی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش