• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش

نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش چگونه است؟ همه خریداران می‌توانند اصل بودن جاروبرقی بوش را تشخیص دهند؟ چه نکاتی برای تشخیص اصل بودن جاروبرقی وجود دارد؟

اهمیت تمیزی باعث شده جایگاه جاروبرقی در زندگی خریداران مشخص باشد از این رو آن‌ها به دنبال محصولی حرفه‌ای و اورجینال هستند. بوش یکی از برندهای حرفه‌ای و شناخته شده در زمینه تولید جاروبرقی به شمار می‌رود و طرفداران زیادی دارد، همین امر باعث شده برخی از سودجویان دست به تولید محصولات تقلبی و اصطلاحا فیک بزنند.

و اما بررسی روش ها تشخیص جاروبرقی بوش اصل از تقلبییک مثال: نحوه تشخیص جاروبرقی 8 گلد اصلی بوش از تقلبیجاروبرقی تقلبی چیست؟بهترین راه تشخیص جاروبرقی بوش اصل آلمان چیست؟مراحل تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش از تقلبی!1) مقایسه کارتن جاروبرقی اصل بوش:2) مقایسه فونت نوشتاری لیبل بوش :3) مقایسه مدل نامبر جاروبرقی بوش در سایت رسمی:4) مقایسه ظاهر جاروبرقی بوش با عکس در سایت رسمی:5) مقایسه امکانات جاروبرقی بوش با مشخصات در سایت رسمی:قیمت جاروبرقی بوش اصل، راهی برای تشخیص اصل از تقلبی:جمع بندی

و اما بررسی روش ها تشخیص جاروبرقی بوش اصل از تقلبی

خریدارانی که جاروبرقی بوش را برای خرید انتخاب می‌کنند، به سبب حرفه‌ای بودن این محصولات آن‌ها را انتخاب می‌کنند از این رو محصول تقلبی برای آن‌ها بی ارزش است. در این مقاله به شما نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش را در مراحل مختلف یاد می‌دهیم تا هزینه خود را صرف محصولی اصل و اورجینال کنید.

یک مثال: نحوه تشخیص جاروبرقی 8 گلد اصلی بوش از تقلبی

 • رنگ بدنه نسخه اصلی مشکی پررنگ و حالت آیینه‌ای دارد اما نسخه فیک مشکی مات است.
 • نام و لوگوی بوش روی بدنه به رنگ طلایی حک شده است اما در نسخه فیک به رنگ سفید نقاشی شده است.
 • کلیدهای روی بدنه از نظر رن، طراحی و نحوه قرارگیری با نسخه فیک کاملا متفاوت هستند.
جاروبرقی 8 گلد بوش بوش اصلی و تقلبی در کنار هم

جاروبرقی تقلبی چیست؟

این اولین سوال که ممکن است برای خریداران جاروبرقی به وجود آید، در جواب این سوال باید گفت هر برندی که محصولی را طراحی و تولید می‌کند امتیاز آن را منحصرا به خود اختصاص می‌دهد و اگر محصولی مشابه آن و توسط تولید کننده‌ای غیر از بوش تولید شود، تقلبی و غیر اورجینال به شمار می‌آید.

معمولا افراد سودجو سعی می‌کنند جاروبرقی تقلبی را با شباهت زیادی به جاروبرقی اصل بوش بسازند به همین دلیل است که آشنایی با نحوه تشخیص جاروبرقی بوش اصل، بسیار ضروری می‌باشد. از آن جایی که معمولا قیمت این محصولات فیک و بدل ارزان‌تر تعیین می‌شود ممکن است برخی از خریداران تصور کنند که سود کرده‌اند اما پایین بودن کیفیت این محصولات تقلبی ویژگی است که بر هیچ کس پوشیده نیست.

بهترین راه تشخیص جاروبرقی بوش اصل آلمان چیست؟

بهترین راه برای آن که از اصل بودن جاروبرقی بوش اطمینان داشته باشید، خرید از نمایندگی رسمی آن است که معمولا در شهرهای بزرگ فروشگاه‌هایی به این منظور وجود دارند. همچنین می‌توانید از سایت نمایندگی جاروبرقی بوش خرید خود را به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام دهید و حتما از آن‌ها تقاضا گارانتی معتبر و امضا شده داشته باشید. اما اگر به هر دلیلی قصد خرید از نمایندگی را ندارید و یا دسترسی شما محدود است می‌توانید با برای بررسی جاروبرقی بوش اصل، مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش از تقلبی!

برای آن که بتوانید اصل بودن جاروبرقی این برند آلمانی را متوجه شوید، بهتر است هر یک از مراحل زیر را با اطمینان بررسی کنید اما در بیشتر موارد در صورت مطابقت جاروبرقی با 2 شرایط، نیازی به بررسی بیشتر نیست.

1) مقایسه کارتن جاروبرقی اصل بوش:

یکی از موارد مهمی که می‌توانید اصل بودن این محصول بوش را از طریق آن بررسی کنید، مقایسه کارتن است. جاروبرقی های اصل بوش کارتن‌هایی با رنگ روشن دارند و تمامی ویژگی‌های مهم روی آن نوشته شده و با مشخصات محصول یکی می‌باشد. اما کارتن جاروبرقی فیک معمولا با رنگ تیره و مشخصات اشتباه طراحی شده که کاملا با ویژگی‌های اصلی تفاوت دارد.

2) مقایسه فونت نوشتاری لیبل بوش :

کم‌تر محصول تقلبی است که در نگاه اول بتوان اصل نبودن آن را با یک نگاه ساده تشخیص داد اما این معمولا نوع نوشتاری لیبل برند بوش در جاروبرقی تقلبی متفاوت می‌باشد. این تفاوت ممکن است خیلی فاحش نباشد اما در صورت دقت متوجه آن می‌شوید به همین منظور قبل از خرید، لیبل تجاری برند آلمانی بوش را از سایت رسمی چک کنید.

3) مقایسه مدل نامبر جاروبرقی بوش در سایت رسمی:

هر برندی معتبر و شناخته شده‌ای سایت رسمی دارد که تمامی محصولات خود را از آن طریق به خریداران معرفی می‌کند و برای هر یک شرح حالی از ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را قرار داده است. یکی از راه‌هایی که برای نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش از تقلبی وجود دارد، این است که مدل نامبر درج شده بر روی بدنه جاروبرقی را به همراه نام برند بوش، سرچ کنید.

بعد از سرچ اگر جاروبرقی مورد نظر شما در سایت رسمی بوش نمایش داده شود، می‌توان از اصل بودن آن تا حدودی اطمینان حاصل کرد اما برای اطمینان بیشتر باید مراحل بعدی را نیز بررسی کنید.

نحوه صحیح جستجو: Bosch BWD421PRO

4) مقایسه ظاهر جاروبرقی بوش با عکس در سایت رسمی:

برای مرحله چهارم باید عکس جاروبرقی اصل بوش که در وبسایت این برند نمایش داده شده است را با ظاهر بدنه جاروبرقی‌ که قصد خرید آن را دارید، مقایسه کنید. در این بررسی به صورت کامل هر یک از موارد زیر را بررسی کنید.

 • رنگ بندی: حتما به تنوع رنگ‌هایی که برای بدنه جاروبرقی بوش در سایت رسمی در نظر گرفته شده توجه کنید و آن‌ها را با محصولی که قصد خرید دارید مقایسه کنید؛ البته معمولا این ویژگی را بیشتر تقلب کاران رعایت می‌کنند.
 • طراحی دکمه: طراحی دکمه‌ها، تعداد آن‌ها و اندازه‌ای که در محصول اصلی دارند نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد زیرا معمولا اجناس تقلبی با طراحی حرفه‌ای ساخته نمی‌شوند و امکان متفاوت بودن طراحی جزئیات زیاد است.
 • اندازه چرخ‌ها: این ویژگی نیز باید با دقت بررسی شود زیرا ممکن است در تولید جنس تقلبی تعداد چرخ‌ها، طراحی و جایگاه آن‌ها متفاوت با محصول اصلی باشد.
 • نوع شلنگ خرطومی و لوله تلسکوپی: بوش برای برخی از جاروبرقی های خود از خرطومی کنفی استفاده کرده در صورتی که ممکن است جاروبرقی تقلبی، شلنگ پلاستیکی داشته باشد. همچنین محل اتصال 2 لوله و نوع دسته‌ نیز باید با محصولی که در سایت رسمی است، مقایسه شود.
 • ابزارهای جانبی: مقایسه ابزارها و نازل‌های جانبی نیز یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش از روی عکس محصول است که باید از نظر تعداد و طراحی، آن‌ها را بررسی کنید

5) مقایسه امکانات جاروبرقی بوش با مشخصات در سایت رسمی:

اگر با بررسی موارد قبلی از اصل بودن محصول اطمینان حاصل نکردید به قسمتی از صفحه‌ای که برای جاروبرقی بوش در وبسایت این برند به مشخصات و امکانات این محصول تعلق دارد، مراجعه کندی تا بررسی دقیق را انجام دهید. مرحله بعدی برای نحوه تشخیص اصل بودن جاروبرقی بوش این است که مشخصات ذکر شده در دفترچه و روی کارتن را با مشخصات ذکر شده در سایت رسمی، مقایسه کنید. این مشخصات شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. میزان توان مصرفی: برند بوش معمولا توان مصرفی محصول را روی بدنه جاروبرقی و روی کارتن مشخص می‌کند، حتما در قسمت مشخصات بررسی کنید که توان مصرفی ذکر شده در سایت رسمی با توان نوشته شده روی بدنه، برابر باشد.
 2. ظرفیت کیسه یا مخزن: همچنین ظرفیت کیسه یا مخزن نیز روی کارتن و بدنه مشخص شده و باید این ویژگی نیز با مشخصات ذکر شده در سایت رسمی، بررسی شود.
 3. شعاع عملکرد و اندازه کابل برق: این ویژگی نیز معمولا روی بدنه یا کارتن محصول نوشته می‌شود و سایت رسمی نیز قسمتی از مشخصات را به آن اختصاص می‌دهد.
 4. نوع کیسه یا مخزن: در سایت رسمی بوش به نوع کیسه نیز اشاره شده پس حتما بررسی کنید که نوع کیسه موجود در جاروبرقی با اطلاعات ذکر شده در وبسایت بوش یکسان باشد.
 5. فناوری‎های مهم: معمولا جاروبرقی های بوش یک یا 2 فناوری مهم دارند که بر روی کارتن آن‌ها مشخص می‌شود؛ این ویژگی را نیز باید با اطلاعات رسمی برند بوش مقایسه کنید.
 6. نوع نازل: هر یک از نازل‌هایی که همراه جاروبرقی قرار گرفته مشخصاتی دارد که در وبسایت رسمی به آن توجه شده، برای بررسی جاروبرقی اصل بوش باید این مقایسه را نیز انجام دهید.
 7. نوع فیلتر: فیلترهای متفاوتی ممکن است برای جاروبرقی های برند بوش در نظر گرفته شده باشد از همین رو حتما به نوع فیلتر ذکر شده برای محصول اصلی و محصول مورد نظر توجه کنید.
 8. وزن و ابعاد: کمپانی بوش برای ساخت محصولات خود از مرغوب‌ترین اجناس استفاده می‌کند و طراحی آن‌ها ابعاد و وزن مشخصی دارند؛ حتما بررسی کنید که این دو ویژگی جاروبرقی و مشخصات ذکر شده در سایت یکسان باشند. معمولا جاروبرقی تقلبی وزن بیشتری نسبت به جاروبرقی اصل دارد زیرا جنس بدنه بی کیفیت‌ برای آن در نظر گرفته می‌شود.

قیمت جاروبرقی بوش اصل، راهی برای تشخیص اصل از تقلبی:

یکی از ویژگی‌هایی که جاروبرقی های بوش را از سایر جاروبرقی ها جدا می‌کند، قیمت بالا این محصولات است به همین دلیل از این طریق نیز می‌توانید در تشخیص جاروبرقی بوش اصل اطمینان حاصل کنید. نسبت به بیشتر جاروبرقی های موجود در ایران، محصولات این برند آلمانی قیمت بیشتری دارند اما زمانی که فروشنده‌ای قصد فروش جنس تقلبی را دارد، این محصول را بسیار ارزان‌تر می‌فروشد. قبل از خرید جاروبرقی اصل بوش، بهتر است قیمت را از چند فروشگاه یا سایت نمایندگی بررسی کنید و در صورت آن که تفاوت زیادی وجود داشت، به تقلبی بودن آن محصول اطمینان داشته باشید.

جمع بندی

متاسفانه به سبب بالا رفتن تولیدات تقلبی، راهی برای جلوگیری ورود آن‌ها در بازار وجود ندارد و حضور آن‌ها در بین اجناس اصل دیده می‌شود. خریدارانی که خواهان خرید جاروبرقی بوش اصل هستند باید با توجه به مواردی که گفته شد، بررسی‌های لازم را قبل از انتخاب و خرید دنبال کنند تا بعد از آن پشیمانی نداشته باشند.

نکته: اگر درباره اصالت یک محصول سوالی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به خوبی شما را راهنمایی کنند.
برای نمایش لیست کامل جاروبرقی های بوش موجود در بانه ویترین کلیک کنید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟
مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده: در گذشته ای نه چندان دور، افراد برای نظافت منزل خود از جارو و خاک انداز استفاده می کردند؛ اما ورود جارو برقی به زندگی امروزی، نظافت را به کاری ساده و آسان تبدیل کرد. جارو برقی می تواند...

جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   
جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   

تفاوت جاروبرقی با سیم و بدون سیم: جاروبرقی، وسیله ای است که برای هر خانه ای ضروری و کاربردی است. اگر قصد خرید جاروبرقی خوبی را دارید، باید با انواع جاروبرقی بیشتر آشنا شوید. برندهای مختلفی جاروبرقی ها را در مدل های متنوعِ با سیم...

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن: وقتی صحبت از بهداشت و پاکیزگی خانه باشد، جاروبرقی حرف اول را می زند. این وسیله مهم، برای پاکیزگی انواع سطوح مانند: فرش و موکت، سطوح بدون موکت و وسایل خانه کاربرد دارد. امروزه شرکت ها و کمپانی های...

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟
مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس: جاروبرقی وسیله‌ای است که در تمیز کردن خانه بسیار نقش موثری دارد. این وسیله برقی اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند کار نظافت و تمیز کردن منزل را برایتان راحت سازد. با توجه به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در عرصه تولید...

معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022
معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022

خریدارانی که خواستار بهترین و لاکچری‌ترین‌ها هستند. معمولا بهترین محصولات را انتخاب کرده و از بابت پرداخت هزینه مشکلی ندارند، در این بین برخی از برند ها بیشتر در میان انها محبوبیت دارند، در این مقاله به بررسی گران ترین مدل های جاروبرقی بوش در...

اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش
اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش

اجزا جاروبرقی بوش شامل چه مواردی می‌شوند؟ اهمیت اجزا بوش در فرایند جاروکشی محیط چقدر است؟ هر یک از محصولاتی که طراحی و تولید می‌شوند از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارد و تمامی...

علت صدای زیاد جاروبرقی بوش چیست؟
علت صدای زیاد جاروبرقی بوش چیست؟

علت صدا زیاد جاروبرقی بوش چیست؟ چه مواردی باعث می‌شوند صدای جاروبرقی افزایش پیدا کند؟ جاروبرقی های برند بوش با میزان صدای مشخصی تولید می‌شوند و این ویژگی با توجه به نوع موتور و ساختاری که برای آن در نظر گرفته شده، مشخص می‌شود. موتورهای...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش